All Results - Opti Green (Odd)
Select Page:

Pleon Yacht Club
Marblehead Junior Race Week 2010
July 19, 2010
All Boats
Opti Green Odd Class Series Summary, Preliminary 
Pl Sail # Sailor From Tot 1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 1 Harlan Smart Sandy Bay Yacht Club 15 1 1 2 2 (7) 2 3 3 1
2 17277 Courtney Holley Manchester Sailing Association 19 4 4 1 1 2 5 1 1 (6)
3 15889 Sam Denney Annisquam Yacht Club 23 (5) 3 3 3 1 1 5 2 5
4 7 Kyle Aikman Pleon 44 3 2 (10) 6 3 9 2 10 9
5 14993 Gillian Winn Manchester Sailing Association 55 2 7 5 8 11 6 (14) 9 7
6 16399 Ledyard McFadden Manchester Sailing Association 57 7 5 4 4 13 (16) 8 6 10
7 13271 Peter Thibodeau Annisquam Yacht Club 62 8 6 (15) 10 5 7 13 11 2
8 10399 Bobby Macleod Manchester Sailing Association 74 6 9 8 (17) 4 11 17 5 14
9 8057 Nathan Tedford Pleon 75 12 8 13 9 6 8 11 8 (22)
10 9663 Soren Rossi Annisquam Yacht Club 100 10 12 12 (28) 12 14 22 14 4
11 9591 Robbie Dinsmore Corinthian Yacht Club 103 9 11 17 (23) 8 17 10 15 16
12 4267 Sam Thompson Eastern Yacht Club 111 (25) 20 14 13 14 15 18 4 13
13 6489 Paulaine Goldsmith Quannapowitt Yacht Club 113 11 23 7 18 (25) 22 12 12 8
14 13545 Hunter Zonnenberg Corinthian Yacht Club 114 17 16 11 7 20 (25) 16 16 11
15 10503 Samantha Saliba Agameticus Yacht Club 117 15 13 (31) 31 16 4 7 13 18
16 12063 Jack Garrard Pleon 121 (33\DNC) 33\DNC 16 19 10 18 6 7 12
17 12386 Harrison Rice Pleon 129 18 17 6 14 15 (23) 23 21 15
18 4283 Annabelle Ayer Pleon 137 19 15 20 5 17 (28) 21 20 20
19 169 Blake Russell Pleon 138 24 (33\DNF) 23 12 24 3 4 24 24
20 15899 Kaitlin Hahn Boothbay Harbor Yacht Club 138 16 10 18 (27) 22 13 19 23 17
21 15831 Will Pechet Corinthian Yacht Club 143 13 18 22 20 18 10 (24) 19 23
22 9329 Will Jones Pleon 151 (33\DNF) 33\DNF 27 26 9 12 15 26 3
23 5517 Ben Hutchinson Eastern Yacht Club 151 22 22 (24) 21 21 20 9 17 19
24 15815 Eve Rice Corinthian Yacht Club 154 21 21 9 (30) 23 21 20 18 21
25 120571 Sabrina Doughman Pleon 171 20 19 19 15 26 19 (27) 27 26
26 USA17905 John May Jubilee Yacht Club 173 14 14 21 25 19 (30) 25 28 27
27 P9 Jake Gallup Eastern Yacht Club 192 (33\DNC) 24 25 11 30 24 26 22 30
28 17 Nils Skaane Eastern Yacht Club 220 23 25 29 16 28 (33\DNC) 33\DNC 33\DNC 33\DNC
29 15865 Julia Crouch Corinthian Yacht Club 224 (33\DNF) 33\DNF 30 22 31 29 29 25 25
30 6625 Andrew Benagh Quannapowitt Yacht Club 224 (33\DNC) 33\DNC 26 24 29 26 28 29 29
31 16283 Bryn Burton Eastern Yacht Club 237 (33\DNF) 33\DNF 32 29 27 27 30 31 28
32 161 Aidan Lane Pleon 248 (33\DNF) 33\DNF 28 32 32 31 31 30 31

R.C.Chair: Susie Schneider
Jury Chair: Pete DeWolfe
Scorekeeper: Russ Chapman
21 Jul, '10, 16:41
St. Pete Scorer

42 Foster Street, Marblehead MA 01945     781-631-1076     info@pleon.org
Powered & Sponsored by Headway
© 2018 Pleon Yacht Club
A 501(c)(3) organization
© 2018 Pleon Yacht Club
A 501(c)(3) organization